Co dokáže použitý čajový sáček: Od teď jej už do koše nevyhodíte

Co uděláte s čajovým sáčkem poté, co si pochutnáte na oblíbeném čaji? Většina lidí ho bezmyšlenkovitě vyhodí do koše. Na první pohled obyčejný použitý čajový sáček má ale v domácnosti celou řadu zajímavých využití. Od teď už jej rozhodně nevyhodíte.

REKLAMA

Pohltí pachy

Použité čajové sáčky můžete využít jako přírodní pohlcovače zápachu. Stačí je vložit třeba do lednice, ve které se mohl zachytit nežádoucí pach. Čajové sáčky lze také mimo jiné zavěsit do odpadkového koše. Mnohé hospodyňky nedají dopustit na smíchání obsahu čajových sáčků s pískem či stelivem pro kočky.

Provoní koberce

Pokud máte pocit, že váš starý koberec už zrovna moc nevoní, můžete na nepříjemný pach vyzrát s pomocí čajových sáčků. Suchý obsah čajových sáčků vysypte na koberec a nechte asi 15 minut jen tak ležet. Poté s pomocí vysavače vše vysajte. Akorát se vás dovolíme varovat, že byste čajové sáčky neměli používat na světlé koberce – barví.

Dodají nábytku lesk

Dřevěný nábytek potřebuje oživit a vaše kožená pohovka ztratila v průběhu let svůj dávný lesk? Nemusíte hned utíkat do drogerie a utrácet peníze za drahé prostředky. Ty jsou navíc často plné nežádoucí chemie. S pomocí vlhkého sáčku černého čaje můžete hladkou kůži skvěle vyleštit. Černý čaj je také skvělý pro ošetření tmavého dřevěného nábytku – jednoduše vezměte vlhký čajový sáček a otřete s ním postižená místa.

Domácí hnojivo

Místo toho, abyste po vypití svého oblíbeného čaje sáček vyhodili do koše, vložte jej do konvičky s vodou, kterou používáte na zalévání pokojových rostlin. Díky obsahu prospěšných látek podpoříte jejich růst. Čajový sáček můžete použít i pro přípravu domácího postřiku, který slouží nejen proti plísním, ale také proti škůdcům.

Ilustrační foto, ZDROJ: Pixabay.com
Ilustrační foto, ZDROJ: Pixabay.com

Zbaví nádobí připálenin

Asi každý z nás už se někdy potýkal s připáleným nádobím. Možná by vás ale nenapadlo vyzrát na tento problém s pomocí čajového sáčku. Přitom je to velmi snadné a nemusíte pak na připáleném nádobí tzv. nechat ruce. Do připáleného hrnce nebo pánvičky vložte několik čajových sáčků a zalijte je horkou vodou. Nechte odmočit, ideálně přes noc. Poté stačí vylít a s pomocí hadříku nebo houbičky nádobí vyčistit.

Odpudí nezvané hosty

Obsah čajového sáčku příliš nevoní různým nezvaným hostům – pavoukům, myším nebo mravencům. Takové potvory doma nikdo nechce. Pokud jim chcete zabránit ve vstupu k vám domů, stačí, když jim do cesty postavíte použitý čajový sáček. Uvidíte, že přes tuto nástrahu dobrovolně nepůjdou.

Zdroje: DM, Pro ženy, Blesk

Další články
Související

Hlíva ústřičná: Vypěstujte si ji snadno i doma

Hlíva ústřičná se dá použít v mnoha pokrmech nebo do salátů. A pokud ji máte rádi, můžete si ji snadno vypěstovat sami. Jak na to?

Jak uchovat pečivo co nejdéle čerstvé: Na igelitové sáčky zapomeňte, a rozhodně nesmí do lednice

Jak udržet pečivo a jeho čerstvost co možná nejdéle? Zapomeňte na skladování v pytlíku a dejte přednost klasice v podobě chlebníku. Vhodná je i bavlněná utěrka.

K čemu v domácnosti využít vodu ze sušičky: Okna beze šmouh i splachování

Vyléváte vodu ze sušičky? Škoda! U vás doma totiž může najít celou řadu šikovných využití. Hodí se ke splachování i odmočení špinavého prádla.

Spálit listí? Podle nového zákona nemožné

Biologického odpadu ze zahrady se lidé často zbavovali pálením. To je od počátku března díky novele zákona nemožné. Co s bioodpadem? Můžu ho spálit?

Jak dlouho můžete skladovat vejce v lednici a jak na test jejich čerstvosti

Vejce by měla být jednou z pravidelných složek zdravého a vyváženého jídelníčku. Na co si dát pozor při jejich skladování?

Pikýrování sazenic, jarní řez vinné révy, domácí jogurt a koňský hnůj jako princip pařeniště

S blížícím se jarem se jistě zahrádkáři již poctivě připravují na nadcházející sezonu. Co je to pikýrování a jak na něj? A jaký postup na domácí jogurt?