K čemu v domácnosti využít vodu ze sušičky: Okna beze šmouh i splachování

Máte doma sušičku? A co děláte s vodou zachycenou v nádobě po každém procesu sušení? Většina lidí ji jednoduše vylévá – a to je škoda! Víme, jak ji u vás doma můžete dále využít a třeba díky ní i nějakou tu korunu ušetřit. Co tedy s vodou ze sušičky?

REKLAMA

Vytírání

Proč s vodou ze sušičky nevytřít podlahu? Ideálně si to naplánujte tak, abyste se do vytírání pustili hned poté, co vám tzv. dojede sušička a voda bude ještě teplá. Přidat do ní můžete trochu octa nebo použít přípravek na podlahy.

Odmočení prádla

Ať už máte doma děti, které se snadno a rychle zašpiní, nebo se třeba i vám čas od času podaří pořádně zašlapat ponožky, zkuste vodu ze sušičky šikovně využít pro odmočení špinavého prádla. Do vody je opět možné něco přidat „na přilepšenou“ – v tomto případě ocet nebo jedlou sodu s citronem.

Splachování

A co je na tom špatného? Přestaňte ohrnovat nos a přijměte to jako něco praktického a běžného. Nemusíte samozřejmě doma čekat se spláchnutím toalety až do chvíle, nežli vám sušička dosuší – jednoduše si vodu skladujte třeba v nějakém kyblíku. Splachováním vodou ze sušičky můžete nějakou tu kačku uspořit – tak proč toho nevyužít?

Odmočení nádobí

Asi každému už se někdy povedlo připálit hrnec, pekáč nebo třeba pánvičku. I na tohle se dá voda ze sušičky použít a není na tom nic špatného. Nalijte vodu do připečeného nádobí, přidejte pár kapek prostředku na nádobí nebo jedlou sodu a nechte odmáčet. Poté vydrhněte.

Do žehličky

Pokud doma žehlíte, i tady se vám voda ze sušičky může hodit. Chcete-li mít jistotu, že je voda ze sušičky do vaší žehličky vhodná (u některých v návodu najdete, že to možné je, u některých zase, že se to naopak nedoporučuje), můžete ji před použitím scedit přes sítko, které zachytí drobné nečistoty.

Údržba koupelny

Voda ze sušičky se hodí i při úklidu koupelny – například k mytí obkladaček. Díky demineralizované povaze pomůže předcházet usazování skvrn a šmouh.

Mytí oken

Napadlo by vás vzít vodu ze sušičky a umýt s ní okna nebo skla? Možná ne, ale po přečtení našeho článku to určitě zkusíte. Voda ze sušičky nezanechává šmouhy, proto je na tyto povrchy báječným pomocníkem. Můžete ji nalít do lahvičky s rozprašovačem a přidat pár kapek octa (nebo trochu prostředku na mytí oken).

Ilustrační foto, ZDROJ: Pixabay.com
Ilustrační foto, ZDROJ: Pixabay.com

Tak co vyzkoušíte? Nebo využíváte vodu ze sušičky ještě jinak?

Další tipy do domácnosti najdete tady.

Zdroje: Blesk, Magazín Doma, Cesta k bydlení, Kupi

Další články
Související

Hlíva ústřičná: Vypěstujte si ji snadno i doma

Hlíva ústřičná se dá použít v mnoha pokrmech nebo do salátů. A pokud ji máte rádi, můžete si ji snadno vypěstovat sami. Jak na to?

Jak uchovat pečivo co nejdéle čerstvé: Na igelitové sáčky zapomeňte, a rozhodně nesmí do lednice

Jak udržet pečivo a jeho čerstvost co možná nejdéle? Zapomeňte na skladování v pytlíku a dejte přednost klasice v podobě chlebníku. Vhodná je i bavlněná utěrka.

Spálit listí? Podle nového zákona nemožné

Biologického odpadu ze zahrady se lidé často zbavovali pálením. To je od počátku března díky novele zákona nemožné. Co s bioodpadem? Můžu ho spálit?

Jak dlouho můžete skladovat vejce v lednici a jak na test jejich čerstvosti

Vejce by měla být jednou z pravidelných složek zdravého a vyváženého jídelníčku. Na co si dát pozor při jejich skladování?

Co dokáže použitý čajový sáček: Od teď jej už do koše nevyhodíte

Co uděláte s čajovým sáčkem poté, co se vyluhuje? Většina lidí ho bezmyšlenkovitě vyhodí do koše. Čajový sáček má však celou řadu zajímavých využití.

Pikýrování sazenic, jarní řez vinné révy, domácí jogurt a koňský hnůj jako princip pařeniště

S blížícím se jarem se jistě zahrádkáři již poctivě připravují na nadcházející sezonu. Co je to pikýrování a jak na něj? A jaký postup na domácí jogurt?